Biz Kimiz?

Yaklaşık 20 yıldır kimya sektörüne yönelik fuarlar düzenleyen ve yayıncılık yapan Artkim Group, 2013 yılında ihtisaslaşarak; Chem Media markasını yaratmış, Kimya Medya Yayıncılık ve İnsan Kaynakları Tic. A.Ş. firmasını faaliyete geçirerek sektörel yayın, kongre, konferans, dijital platform (E-Bülten, Portal, Turkchem TV), ajans ve insan kaynakları hizmetlerini tek bir çatı altında toplamıştır. Chem Media, Turkchem.net kimya sanayi haber portalı, 7 sektörel yayın, online, basılı katalog ve insan kaynakları web sitesi ile kimya sektörünün tüm tanıtım faaliyetlerini yurt içi ve yurt dışı pazara ulaştırmaktadır.

Chem Media; kimya sektöründe faaliyet gösteren üretici ve satıcı firmaları bir araya getiren sektörel yayınlarıyla, sektöre dair güncel bilgileri, bu sektörün hedef pazarına iletmekte ve pazarın büyüyüp gelişmesine katkıda bulunmaktadır. İlkeli ve sorumlu yayıncılık anlayışı ile kimya sektörünün ihtiyacı olan kaliteli, doğru ve etkin basılı ve online pazarlama araçlarını, 20 yıllık yayıncılık ve danışmanlık deneyimi ile harmanlayarak sunmaktadır.

Kimya sektörünün spesifik alanları ile ilgili yayınlarımız bulunmaktadır. Bu yayınlarımız; Turkchem Dergisi, Turkcoat Dergisi, Life Sciences&Ingredients Dergisi, Putech&Composites Dergisi, Industrial Paint&Surface Dergisi, Boyatürk&Yapı Kimyasalları Dergisi, Adhesive&Bonding Dergisi ve Türkiye Kimya Sanayi Kataloğu’dur.

Chem Media iştiraki olan; Kimya sektörünün tek YouTube kanalı Turkchem Tv ile yayın hayatında yer almaktayız. Turkchem Tv; video röportajlar, fabrika ziyaretleri, webinar ve teknik sunumlar ile sektörün nabzını tutuyor. Bu çalışmalar aynı zamanda; Turkchem net’te, YouTube kanalımızda ve Linkedin sosyal medya hesaplarımızda paylaşılmaktadır.

Turkchem.net; boya ve kaplama, yapı kimyasalları, yapıştırıcı, gıda ve içecek, ev bakım, endüstriyel temizlik, poliüretan, plastik ve kauçuk, tarım ve gübreler, su şartlandırma ve  arıtma, yüzey işlem ve finisaj, kozmetik ve kişisel bakım, ilaç, petrokimya, kompozit, tekstil ve deri, kağıt ve karton, laboratuvar ve ekipman, hizmetler sektörleri başlıkları altında üreticinin ihtiyaç duyduğu tüm kimyasal, hammadde, yarı mamül, nihai ürün, makina, teçhizat, ölçümleme, analiz, proses, otomasyon, belgelendirme, lojistik, iş güvenliği ile ilgili güncel içerik, tedarikçi, hizmet sağlayıcı, marka bilgilerine ulaşmanızı sağlayan, sektörün kendi arasında iletişimini kurmayı amaçlayan yerel kaynaktır. Turkchem.net, hem iç hem dış pazar için sektörün aynası misyonunu üstlenmektedir. Turkchem net haber portalımızın içerikleri periyodik olarak e- bülten aracılığı ile sektörle paylaşılmaktadır.

Başarılı kongre ve konferanslara imza atan Chem Media, sıkı bir ekip çalışması ve üstün müşteri memnuniyeti ilkelerini kendisine prensip haline getirerek, yükselen başarı grafiğini genç, dinamik, yaratıcı ekibine ve çözüm odaklı hizmet anlayışına borçludur. Kocaeli Sanayi Odası koordinatörlüğü ve Chem Media iş birliği ile düzenlenen; Proses Emniyet Sempozyumu; tehlikeli maddeler bulunduran kuruluşlarda, büyük endüstriyel kazaları önlemek ve muhtemel kazaların insanlara ve çevreye olan zararlarını en aza indirmek, yüksek seviyede, etkili ve sürekli korumayı sağlamak için alınması gerekli önlemler ile ilgili yönetmelik, uygulama, teknik bilgi, Ar-Ge, ürün ve hizmetlerin sektöre aktarılması amacıyla düzenlenmektedir.

Kimyakariyerim.com, kimya firmaları ile kimya alanındaki insan kaynağını buluşturan insan kaynakları sitesidir. Sektörde iş arayanların başvurularını hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirmesinin yanı sıra işverenlerin de en doğru adaya en kısa sürede ulaşmasını sağlayan hizmetler sunmaktadır. Firmalara zamandan tasarruf ettirirken, iş arayan adayların daha dikkatli değerlendirilmesini sağlamaktadır.

Chem Ajans, başta kimya sektörü olmak üzere hemen her sektörün önde gelen, saygın kuruluşlarına bütünleşik iletişim çözümleri sunmaktadır. Bilgi ve uzmanlığa dayalı çalışma anlayışı ve kurumsal prensipleri doğrultusunda iş ortaklarının iletişime dayalı tüm ihtiyaçlarını karşılayacak alt yapıya sahiptir. İletişim sektöründe uzun yıllara dayanan deneyime sahip ekip ile iletişime değer veren firmalara çeşitli alanlarda hizmet sunmaktadır.