Biz Kimiz?

20 yılı aşkın süredir kimya sektörünün birçok farklı alanında fuarlar düzenleyen ve yayıncılık yapan Artkim Group, 2013 yılında ihtisaslaşarak; Chem Media markasını yaratmış, Kimya Medya Yayıncılık ve İnsan Kaynakları Tic. A.Ş. firmasını faaliyete geçirerek sektörel yayın, kongre, konferans, dijital platform (E-Bülten, Portal, Turkchem TV), ajans ve insan kaynakları hizmetlerini tek bir çatı altında toplamıştır. Chem Media, Turkchem.net kimya sanayi haber portalı, 7 sektörel yayın, dijital ve basılı katalog ve insan kaynakları platformu ile kimya sektörünün tüm tanıtım faaliyetlerini yurt içi ve yurt dışı pazara ulaştırmaktadır.

Kimya sektöründe faaliyet gösteren üretici ve satıcı firmaları bir araya getiren sektörel yayınlarıyla, sektöre dair güncel bilgileri, bu sektörün hedef pazarına iletmekte ve pazarın büyüyüp gelişmesine katkıda bulunan Chem Media; İlkeli ve sorumlu yayıncılık anlayışı ile kimya sektörünün ihtiyacı olan kaliteli, doğru ve etkin basılı ve online pazarlama araçlarını, 20 yıllık yayıncılık ve danışmanlık deneyimi ile harmanlayarak sunmaktadır.

Kimya sektörünün spesifik alanları ile ilgili; Turkchem, Turkcoat, Life Sciences&Ingredients, Putech&Composites, Industrial Paint&Surface, Boyatürk&Yapı Kimyasalları, Adhesive&Bonding Dergileri ve Türkiye Kimya Sanayi Kataloğu yayınlarını çıkaran Chem Media, Turkchem Tv youtube kanalı ve Turkhchem.net haber portalı ile dijital yayıncılığın da nabzını tutuyor. Kimya sektörünün tek video kanalı olan Turkchem Tv; içerdiği video röportajlar, webinar toplantıları, ürün demoları, teknik sunumlar, fabrika turları ve profesyonel stüdyosunda hazırlanan programları ile sektörün dijitalleşme sürecinde önemli bir rol oynayama devam ediyor. Dijital yayıncılığın bir diğer önemli sac ayağı olan Turkchem.net haber portalı ise; Kimya ve alt sektörleriyle ilgili en güncel bilgiyi sunan habercilik anlayışıyla iç ve dış pazar için sektörün aynası misyonunu üstleniyor. Turkchem.net haber portalından derlenen içeriklerle oluşturulmuş Turkchem.net yurt içi e-bülten her hafta, yurt dışı e-bülten ise ayda bir olmak üzere kimya ve bağlı sektörlerde çalışan 50.000’in üzerinde sektör profesyonelinin e-posta hesaplarına düzenli olarak iletiliyor.